Core Energetics Johna Pierrakosa holistyczna metoda rozwojowo-terapeutyczna, która w piękny sposób integruje pracę na poziomie ciała, emocji, umysłu, woli i ducha. Powstała ona na podstawie Analizy Bioenergetycznej (psychoterapii przez ciało Alexandra Lowena i Johna Pierrakosa) oraz Pathwork (metody rozwoju Ewy Broch-Pierrakos).

Fundamentem w tej metodzie jest praca z poziomu Serca. Jej twórca mawiał: „Come from the Heart, always come from the Heart!". Stwarza to przestrzeń głębokiego szacunku, empatii i wsparcia, w której możliwy jest bezpieczny rozwój i uzdrowienie. Core Energetics:

  • pomaga lepiej poznać siebie i rozwinąć swój potencjał,
  • uwalnia od psychicznego, fizycznego i duchowego stresu, napięć, blokad, bólu,
  • wspomaga uzdrowienie i wsparcie w różnorakich kwestiach zdrowia psychofizycznego (m.in. depresja, lęk, nerwica, stres, kwestie: relacji z samym sobą i z innymi, wyrażania emocji, pracy zawodowej, seksualności, poczucia własnej wartości, chorób różnych narządów i układów ciała).

Jak wygląda sesja?

W sesji podąża się świadomie za energią, ciałem, oddechem, ruchem, emocją, myślą. Sesja jest wobec tego połączeniem rozmowy, ćwiczeń oddechowych i fizycznych, wyrażania emocji, holistycznej integracji.

Więcej informacji o Core Energetics pod linkiem: coreenergeticspolska.com